ТМ "Нова Сила" - інтернет магазин автозапчастин

Як готувати автомобіль до літнього сезону, або важливе про автомобільну хімію
06/22/2019

 

 

Підготовка автомобіля до літнього сезону починається з кузова: за зиму він встигає зібрати велику кількість пилу , бруду , сольових відкладень з дороги.

З приходом весни для автолюбителів наступають легкі часи: простіше запуск, краще зчеплення з дорогою, нічого не «мерзне». Залишилося надіти літні шини і можна вирушати на підкорення тисяч літніх кілометрів... Але, може, до початку літнього сезону потрібно зробити щось ще? Що саме - розповімо в цій статті.

Кузов : мити і полірувати

Підготовка автомобіля до літнього сезону починається з кузова: за зиму він встигає зібрати велику кількість пилу, бруду, сольових відкладень з дороги. І все це, крім неестетичного зовнішнього вигляду, може призвести до прискорення процесів корозії.

Тому перша порада - ретельна мийка, де допоможуть автомобільні шампуні.

Звичайні побутові засоби (наприклад, пральний порошок, миючий засіб для посуду) застосовувати вкрай небажано, так як вони відрізняються підвищеним рівнем рН, в той час як хороший автошампунь має нейтральний або лише трохи завищений рівень рН ( 6-8-9 ). У підсумку звичайний миючий засіб може виявитися аж надто агресивним не тільки до бруду, а й до ЛФП ( лакофарбове покриття ) кузова, що з часом призведе до стирання останнього, видаленню природнього блиску і глянцю.

наприклад, з Liqui Moly Auto-Wasch-Shampoo

До речі, для підтримання глянцю і поліпшення захисту кузова, існують спеціальні автошампуні з воском. Крім поверхнево- активних речовин (ПАР ) і води, які присутні в шампуні, до його складу доданий і віск : він утворює на поверхні кузова прозору захисну плівку, яка, до того ж, дуже слизька і сприяє « скочуванню» крапель води після миття або дощу. До речі, тому подібні склади також часто називають і шампуні - поліролі.

Тут починається друга група автомобільної хімії (одна з найбільших) - поліролі для кузова. Всі автомобільні поліролі поділяють на дві частини: захисний поліроль і абразивний поліроль. Захисні полролі служать для довготривалого ( до півроку) захисту лакофарбового покриття кузова від води (вона просто скочується ), бруду (легше змити ), маслянистих відкладень. Абразивні поліролі, згідно з назвою, містять у своєму складі абразивні частинки, які служать для видалення, затирання дрібних подряпин на ЛКП. Причому існують кілька видів абразивних поліролей, які відрізняються розміром частинок : « найагресивніші » з них можуть залишати після себе наліт «павутини » по всьому кузову - тому нерідко після абразивної поліролі потрібно нанесення шару захисної поліролі. Звідси порада : на тип поліролі (захисна або абразивна ) слід звертати найпильнішу увагу.

Якщо просто потрібен « блиск на кузові » - то краще придбати звичайну захисну поліроль, без експериментів з абразивними складами.

Наступний важливий крок у виборі поліролі - колір складу. Стандартна полірувальна паста або гель зазвичай мають молочно -білий колір і при висиханні дають безбарвний ефект : просто тонка, блискуча, слизька плівка на кузові. Але зустрічаються і кольорові підфарбовуючі поліролі, причому самих різних кольорів. Колір поліролі досягається додаванням до складу підфарбовуючих пігментів ; тут не обов'язково точно вибирати відтінок поліролі, достатньо буде збігу основного кольору: зелений колір - для салатового і зеленого кольору ЛФП, синій - для синього і блакитного і т. д.

Поліролі зазвичай випускаються у вигляді полірувальної пасти або гелю - рідини. Тут важливо відзначити, що пасту складніше наносити і розтирати на поверхні кузова. Однак часто у вигляді пасти представлені професійні склади з підвищеним вмістом воску, які утворюють міцнішу захисну плівку. У нанесенні гелю або рідини теж є секрет : спочатку склад потрібно нанести на поверхню деталі, дати йому просохнути кілька хвилин до утворення білої каламутної плівки, і вже потім розтирати її до зникнення і утворення гладкого прозорого покриття. В обох випадках, автомобіль слід попередньо вимити і висушити (краплі води можуть грати роль лінз і нагрівати ЛФП в одній конкретній точці ), процес полірування потрібно проводить без потрапляння прямих сонячних променів ( без нагріву кузова) і в безвітряну погоду (щоб вітер не приніс пісок на кузов). В цілому полірування навіть компактного автомобіля може зайняти 1-2 години, і це без урахування миття та сушіння машини.

 

Бажаєте швидше? Для цього є спеціальні склади: «швидкий поліроль », засоби для полірування під сонцем і на гарячому кузові або по вологому кузову. В основі таких полиролей - нові хімічні формули, що не «бояться» води (плівка дає їй випаровуватись, а потім осідає на кузов) або яскравого літнього сонця ( засіб не розкладається при високій температурі). По складу, побудованому на основі сучасної хімії, можна віднести і поліролі з силіконом, полімерним воском, « герметики ». Головне завдання подібних полиролей - створення дуже міцної, слизької, довготривалої захисної плівки (фактично максимально міцні з усіх типів полиролей ). Головний недолік розглянутих вище складів - високі ціни і зневажливе ставлення деяких покупців до «сучасної хімії».

Бажаєте натурального? Тоді вибирайте поліролі з воском « Карнауба » : віск цього дерева вважається одним з найбільш « міцних » серед натуральних восків. Та й ціна таких складів невисока: багато поліролі ціною до 80 грн містять віск « Карнауба ». Однак не можна говорить, що це - « бюджетне рішення » : даний віск може бути присутнім і в дорогих поліролях. Словом, фіксуємо : віск « Карнауба » і склади з ним забезпечують дуже хороший, міцний, тривалий захист ЛФП від впливу різних шкідливих речовин, і при цьому коштують недорого.

Будь ласка - широкий вибір від Doctor Wax

Ще один цікавий тип - поліроль з поліфлоном ( PTFE ). Ці засоби отримали відразу дві переваги : їх легше наносити на кузов, так як поліфлон забезпечує легке ковзання полірувальної ганчірочки, і вони забезпечують хороший захист, оскільки поліфлон полегшує скочування води з поверхні кузова після миття або дощу. При цьому поліфлон зовсім не виключає інші добавки, наприклад, описаний вище віск « Карнауба ».

Нарешті, ще одна велика і популярна група - поліроль з восковим олівцем, які використовують для видалення глибоких подряпин (на всю товщину ЛФП до металу). До складу комплекту, крім самої поліролі, також входить восковий олівець - їм затирають подряпину. Потім зверху місце затирання « консервують » захисною поліроллю необхідного кольору. Однак на автоматичній мийці щітки можуть « видряпати » віск з подряпини, і вона знову буде видна : Словом, це лише тимчасове рішення. Але дієве.

Деталі : очищення і догляд

Автомобіль - це не тільки кузов, але й інші деталі. Так, із зовнішнього боку уваги вимагають колісні диски і шини. Наприклад, існують спеціальні засоби для догляду за колісними дисками, які допомагають очистити диски від прикипаючого пилу з гальмівних колодок, а також захистити їх за принципом полиролей кузова (слизька захисна плівка, яка не дає прилипати бруду, чим полегшує подальше очищення дисків). Тут вкрай важливо відзначити, що подібні склади для дисків діляться на кілька типів, згідно матеріалу, з яким доводиться взаємодіяти. Наприклад, алюміній схильний до електрохімічної корозії, тому алюмінієві колісні диски звичайно покриті захисним лаком. Зустрічаються колісні диски і з покриттям хромом, а також сталеві колісні диски, покриті звичайною фарбою. Для кожного з покриттів потрібна своя основа засобу, свої добавки і свій рівень кислотності рН: бували випадки, коли очищувач для хромованих колісних дисків роз'їдав захисний лак на алюмінієвому диску, і навпаки - « алюмінієвий » очищувач приводив до окислення покриття з хрому. Тому перед покупкою уточніть тип засобу: для колісних дисків з алюмінію, для колісних дисків з хромом, для звичайних сталевих колісних дисків або універсальний склад.

Очищувач колісних дисків Turtle Wax, виконаний за новою формулою Extreme Nano-Tech

Другий пункт у списку догляду за колесами - це безпосередньо догляд за літніми шинами. Так, існують спеціальні поліролі для шин, які зазвичай створені на основі силікону : він закриває всі мікротріщини в шині, робить гуму більш еластичною і м'якою, надає покришці глибокий блискучий чорний колір. Нерідко поліроль для шин може містити спеціальні елементи для захисту гуми від шкідливого впливу УФ- променів ( покришка не " сохне » на сонці, що вберігає від появи тріщин). Ще одна добавка - фарбувальний пігмент, завдяки якому стара шина набуває насичений чорний колір, як у нової гуми. В цілому можна виділити кілька основних груп подібних полиролей для шин. Наприклад, засоби для очищення шин містять найбільшу кількість миючих інгредієнтів, завдяки чому легко видаляють навіть самий стійкий бруд. Склади для полірування шини містять речовини, які заповнюють мікротріщини в шині, відновлюють її м'якість та еластичність. Захисні засоби допомагають захистити шини від впливу сонячного світла. Нерідко один засіб може об'єднувати декілька функцій. Ще одна порада при початку експлуатації шин : не слід після установки літніх шин відразу тиснути педаль газу в підлогу, вкрай бажано « обкатати » шини - це допоможе і розправити корду усередині покришки, і зняти шар засохлої гуми з протектора, який утворився за півроку зберігання.

Вдалих, легких, безтурботних літніх поїздок!

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук